ДНЗ № 51 "Барвінок"

rainbow

Історія закладу

Гортає історія свій календар. Із сивої давнини крізь призму століть можна побачити як бере початок легендарне минуле нашого міста. «Без минулого немає майбутнього…» говорить народна мудрість. І ось поспіль 43 роки ведуть батьки свій найдорожчий скарб, своїх маленьких дітей у наш дошкільний навчальний заклад № 51 «Барвінок», який розташований по вулиці Лунінців , 14.

   Тож повернемось у той далекий 1971 рік – відкриття дитячого садочка, який був відомчою установою виробничого об  єднання «Хімволокно». До цього на місті садочка був приватний сектор. Умови були не сучасні, важкі.   Дітей було багато, спали на «розкладушках», в групах раннього віку були діти до 1 року.

   Але сама провидиця – доля обирає для цієї професії невгамовних, молодих душею, завзятих, вміло володіючих дитячими серцями людей.

   В групах було по  45 дітей, але ніхто не скаржився на долю. Навпаки, були впевнені, що педагог – це не професія, це – доля! Складна, несподівана, але справжня і єдина на все життя. Обранцями такої долі можуть  стати тільки найкращі, бо педагогові необхідні мудрість і дитячість, серйозність і пустотливість, безмежна доброта і вимогливість, принциповість і лагідність. Працівники закладу намагалися здобути необхідну освіту.

   За ці часи в історії в ролі керівників зазначені: Новицька Л.Г., Кулініч В.Й. Завідувачі ,як генерали, але у спідницях, уміли самі працювати й інших навчити.   Тож організаторського хисту і сил їм вистачало на те, щоб підпорядковувати все поставленим завданням.

   Було весело, бо влаштовувалися різні вечори та розваги (душею молоділи, мріяли про життя вихователів у 2000 роках), виступали всі від двірника до вихователя і завідувача. У творчості палахкотів вогонь талановитих людей.

Прийшли 90 – ті роки. Заклик Держави: «Дошкільну освіту всім дітям!» З 1993 року завідувачем дошкільного закладу стає Кулініч Вікторія Йосипівна. З самого відкриття і в ті часи також в садочку працювало 6 груп. З 1996 року ввели посади психолога (щоб душу дитини краще пізнати і розвивати) і фізінструктора (щоб поєднати гармонію тіла та душі).

   Починаючи новий день, ласкаві сонячні промені зазирають до світлої будівлі, що знаходиться у затишному куточку нашого славетного міста і гостинно відчиняє двері у дивовижний світ перших відкриттів , таємниць, яскравих вражень. Хто побував тут – побував у дивовижній казці, яку щоденно дарують дітям дорослі. Всі ми разом із дитинства. Світлими спогадами про  нього у важкі хвилини життя зігрівається душа людини. І чарівні казки до сих пір сняться не одному поколінню вихованців нашого закладу. Доречі, музичний керівник – Дундар І.І., чарівна жінка, талановита та дуже творча людина, також є вихованицею саме нашого дошкільного закладу. І машиніст по пранню білизни – Грибова Т.Л.  теж ділиться з нами спогадами про своє дитинство в стінах  рідного садачка  «Барвінок». «Ніжний голос першої виховательки до сих пір лунає крізь десятиліття, змушуючи тривожно і радісно битися серце, повертаючи у дитинство.

   Сьогодні  за вікнами , омріяне нашими наставниками – попередниками – 21 ст. Працює сповнена новими ідеями, молодий керівник  - Балабушка Ольга Борисівна. Численні зміни на краще, які вже відбулися під її керівництвом, свідчать про те, що ми на вірному шляху, крокуємо, попри всі труднощі, в ногу з часом, мріємо про нові обрії!

   Приємно слухати схвальні відгуки батьків з приводу позитивних перетворень. Батьки довіряють нам своє зернятко, а ми дбаємо, щоб квітка дитинства зросла в належних умовах і вражала оточуючих барвами радісної дитячої посмішки, нестерпним бажанням повертатися до улюбленого дитячого садочка. В кожній дитині навік ми залишаємо часточку своєї душі. Щороку ми розкриваємо свої теплі долоні із яких, мов птахи, розлітаються діти і ми довгі роки вдивляємось в далечінь, хвилюючись про долю кожної дитини. І ті яскраві зірочки, що спалахнули на небосхилі, надихають на творчу працю в ім я дитини!

АЛЕ ЦЕ ВЖЕ ЗОВСІМ ІНША ІСТОРІЯ….